Konya Havalimanı

Anasayfa / Teslimat Noktalarımız / Konya Havalimanı
GRSCard / İndirim Kuponu Girişi   
  • GRSCard No

  • İndirim Kuponu

Konya Havalimanı Şubesi +90 444 9 505

Grscar'dan aracını erken rezervasyon ile kirala, Konya'yı görmek için geç kalma!
Konya, Türkiye'nin  yüz ölçümü bakımından en büyük şehridir. Konya, ekonomik açıdan gelişmiş bir kent olup doğal ve tarihsel değerleriyle de önem taşımaktadır. Dünya'nın en eski yerleşim merkezlerinden olan Çatalhöyük UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir.

Konya tarih açısından oldukça fazla önem taşımaktadır. Anadolu Selçukluları'nın ve Karamanoğulları'nın Dünya'da başkentliğini yapmıştır.

Konya'da Nereleri Görmeliyim?
Konya'da tarihi ve turistik açıdan görülmesi gereken çok sayıda yer vardır. Konya'ya kendi aracınızla gelmediyseniz size en uygun aracı, uygun fiyata ve düşük kilometreli olarak kiralayabilirsiniz.

Konya'ya gelmeden önce kendinize özel bir gezi planı hazırlamalısınız. Planda yer alan görülecek yerler listenizde; Tuz Gölü, Beyşehir Gölü, Ereğli, Nasreddin Hoca Türbesi, Mevlana Müzesi,  Sırçalı Medrese, Karatay Medresesi, Konya Sahibiata Müzesi, Alaeddin Tepesi, Meram Bağları, Çatalhöyük, İnce Minareli Medrese mutlaka bulunmalıdır.

Konya'da Neler Yemeliyim?
Konya, bulunduğu konumun coğrafi şartları nedeniyle oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Kentin yöresel yemekleri arasında; arabaşı çorbası, bamya çorbası, çebiç, tirit kebabı, etli ekmek, sacarası, Mevlana böreği ve höşmerim vardır. Özellikle Konya'ya geldiğinizde etli ekmek yemenizi tavsiye ederiz.

Konya'da Yapılan Kültür Sanat Etkinlikleri Nelerdir?
Konya'da farklı zamanlarda farklı kültür sanat etkinlikleri düzenlenmektedir. Aşkın Film Festivali, Beyşehir Göl Festivali, Bağ Bozumu Şenlikleri, Konya Aşıklar Bayramı, Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali, Uluslararası Beyşehir Fotoğrafçılar Buluşması, Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri, Uluslararası Mistik Müzik Festivali, Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıl Dönümü Uluslarası Anma Etkinlikleri kentte düzenlenen kültür sanat etkinlikleri arasındadır.

Konya'da Görülmesi Gereken Tarihi Yerler Nerelerdir?
Konya, uzun yıllar önce Anadolu Selçukluları ve Karamanoğulları'na başkentlik yaptığı için kentte tarihi mekanlar fazlaca bulunmaktadır. Tarihi mekanları gezmek için aracınız yoksa size en uygun aracı, uygun fiyatlı ve düşük kilometreli olarak kiralayabilir, konforla gezebilirsiniz.

Konya için gezilecek tarihi yerler listesi oluştururken; Çatalhöyük, Eşrefoğlu Camii, Güvercinlik Mağarası, Yerköprü Mağarası, Mevlana Türbesi, Sırçalı Medrese, Mekke Gölü, İnce Minareli Medrese, Kubad Abad Sarayı, Fasıllar Anıtı, Sahipata  Müzesi, Sille Köyü, Sultanlar Türbesi, Selçuklu Köşkü, Konya Arkeoloji Müzesi, Obruk Yaylası, Nasreddin Hoca Türbesi, Konya Ereğli Müzesi, Meram Hamamı, Obruk Hanı, Valide Sultan Hamamı, Ak Manastır, Aya Elena Kilisesi, Kilistra Kaya Mezarları listenizde olmalı ve ziyaretlerde bulunmalısınız.

Konya'da ki tüm bu güzellikleri görmek için geç kalmayın. Grscar Araç Kiralama ofisimizden, web sitemizden ya da çağrı merkezimizden size en uygun aracı, uygun fiyatlı ve düşük kilometreli olarak kiralayabilirsiniz. Geniş filomuz ve düşük kilometreli araçlarımızla sizleri Konya'da bekliyoruz.